Порядок реагуванняна доведені випадки булінгу (цькування)

Порядок реагування

на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

 

1. При встановленні факту або підозри на наявність булінгу, здобувачі освіти,  батьки, педагоги звертаються до директора із написаною заявою.

2. Керівник закладу скликає Комісію, до складу якої входять педагогічні працівники, у тому числі психолог, соціальний педагог, учитель правознавства.

3. Комісія впродовж 10 днів проводить внутрішнє розслідування про факти або підозри на наявність булінгу із запрошенням для розгляду батьків постраждалого та булера,  та інших зацікавлених осіб.

4. Якщо Комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу освіти повідомляє  Куп’янський відділ поліції ГУНП України в Харківській області, службу у справах дітей Куп’янської міської ради Харківської області  та відділ освіти Куп’янської міської ради.

5. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

6. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до Куп’янського відділу поліції ГУНП України в Харківській області.

7. Здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги.