Про наш ліцей

$featured_image->file_alt_text

Комунальний заклад «Охоченський ліцей

Нововодолазькоїрайонної ради Харківської області»

1. Директор закладу Харченко Любов Володимирівна

2. Рік заснування 1951 рік

2. Контингент учнів 120

3. Мова навчання 1-2 класи – українська, 3-11 - російська

4. Профільність навчання Універсальний профіль

5. Напрямок роботи школи:

науково-теоретична тема: «Використання інноваційних технологій в процесі навчання і виховання учнів».

методична тема: «Реалізація сучасних педагогічних технологій освіти на засадах компетентнісного підходу в контексті положень Нової української школи»

виховна тема: «Формування оптимального мікроклімату учнівського колективу, як засіб створення умов для самореалізації громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості»

6. Педагогічний колектив. Творчий потенціал

Всього 17 педпрацівників:

2 педпрацівників мають звання «Старший вчитель»

5 педпрацівників мають вищу кваліфікаційну категорію

5 педпрацівників мають першу кваліфікаційну категорію

2 педпрацівників мають другу кваліфікаційну категорію

5 педпрацівників мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст»

8.Досягнення вихованців

Учні ліцею брали участь у районних конкурсах «Ораторського мистецтва» - Мкртчян Ануш 11кл. – ІІ місце,«Новорічний сувенір» ( Єрмакова Софія 2кл.- 1 місце), дитячих малюнків «Чорнобиль – довгий слід трагедії» (Волобуєва С. 9 кл – І місце, Кіріченко Т. 8кл.- І місце), « Мій біль - Афганістан» (Волобуєва С. 9кл – І місце, Пензєва К. 8 кл.- І місце), «Я маю право» Нефьодова Анна 3кл., Клімова Вероніка 3 кл., Клімова Маргарита 5 кл., Бабаєва Марія 8кл., Пензева К. 8 кл., Кіріченко Т.8 кл., Волобуєва Софія 9 кл., Чеботарьова Ніка 11кл., Кухтіна Аліна 11кл., в конкурсі писанкарства « Українська Великодня писанка 2019» (Кухтіна А.11кл.- ІІІ місце), в конкурсі дитячого декоративно- прикладної творчості на протипожежну тему «Кращий пожежний- це ти обережний» ( Кирилова К. 6 кл.), в Всеукраїнському юнацькому фестивалі «В об’єктиві натураліста»(Серікова Т. 10 кл.), спортивних змаганнях по стрітболу ( І місце), конкурсі колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім»( ІІ місце). У ліцеї продовжується робота з обдарованими дітьми, забезпечується належний розвиток їх індивідуальних здібностей. Серікова Тетяна брала участь у районному конкурсі-захисту науково- дослідницької роботи учнів- членів Малої академії наук України та посіла І місце.

В ліцеї проводилася робота по реалізації програми «Обдарована молодь». Головна увага приділялася підготовці учнів до предметних олімпіад та інтелектуальних конкурсів, турнірів та МАНу. Учні неодноразово посідали призові місця на районних конкурсах і змаганнях. Так, Мкртчян Ануш (учениця 11 класу) посіла І місце на районних олімпіадах з іноземної мови, біології, ІІ місце з історії, ІІІ місце з математики. Маргарян Арутюн ( учень 8 класу) посів І місце з іноземної мови, Волобуєва Софія (учениця 9 класу) здобула ІІІ місце з математики, української мови та літератури, географії, правознавства. Кухтіна Аліна (учениця 11 класу) – ІІ місце з російської мови та інтегрованого курсу «Література», Алтухова Катерина (учениця 7 класу) посіла І місце з хімії. Учениці 11 класу Мкртчян Ануш та 10 класу Серікова Тетяна стали призерами районного етапу МАНу, а Серікова Тетяна учасниця обласного етапу МАН.

Крім того, учні ліцею були помітними у позашкільній роботі. Мкртчян Ануш (учениця 11класу) переможиця районного етапу Всеукраїнського конкурсу ораторського мистецтва. Команда ліцею заняла ІІ місцеу районному конкурсі колективів экологичної просвіти «Земля – наш спільний дім». Наші учні зайняли призові місця на районних змаганнях з різних видів спорту (футболу – ІІ місце, волейболу – ІІ місце), у ІХ міжнародному мовно-літератур ному конкурсі учнівської молоді ім. Т.Г. Шевченка – Алтухова Катерина (учениця 7 класу) – І місце, Клімова Маргарита (учениця 5 класу) – ІІІ місце; в Міжнародному конкурсі П.Яцика Алтухова Катерина (7 клас) – І місце; у виставці юних природоохоронців «Зимовий Вернісаж» Єрмакова Софія (учениця 2 класу) І місце; у Всеукраїнському конкурсі дитячого декоративно-прикладної творчості на протипожежну тему «Кращий пожежний – це ти обережний» Кирилова Карина (учениця 6 класу) – ІІІ місце; у Всеукраїнському конкурсі писенкарства « Українська Великодня писанка- 2019» - Кухтіна Тетяна (учениця 11класу) – ІІІ місце, в районних конкурсах малюнків « Чорнобиль – довгий слід трагедії» Волобуєва Софія (учениця 9 класу) та Кіріченко Тетяна (учениця 8 класу) – ІІ місця, «Мій біль - Афганістан» Волобуєва Софія (учениця 9 класу) – ІІ місце, Пензєва Карина (учениця 8 класу) – І місце; у Всеукраїнській військово – патріотичній грі «Сокіл» («Джура») у конкурсі «Відун» - ІІ місце, а конкурсі «Впоряд» - ІІІ місце.

Пріоритетами виховної роботи ліцею є формуваннязагальнолюдських та духовнихцінностей, вихованняпатріотизму і формуваннянавичоккультури здорового способу життя, розвитку спортивно-оздоровчоїроботи.

На виконання Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки у ліцеї проводилися заходи щодо героїзації воїнів АТО, а саме: вчитель предмету Захист Вітчизни, майор запасу Збройних Сил України, воїн-афганець Чорний О.О. провів зустрічі здобувачів знань в День річниці виведення військ з Афганістану, де хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в АТО. В День захисників України, 14 жовтня, серед учнів початкових класів традиційно пройшли змагання «Козацькі розваги», а старшокласники зустрілися з працівниками військового комісаріату Пахомовим Є. О. , який провів бесіду з учнями 10-11 класів щодо роз’яснення значення військової служби та військового обов’язку в забезпеченні територіальної цілісності держави та пропаганди подвигів і заслуг військовослужбовців у воєнний та мирний часи. 6 грудня, в День Збройних Сил України, була проведена загальна лінійка з переглядом презентації «Збройні Сили України – сила і міць нашої держави» . По закінченню учні старших класів показали свої знання, витримку та спритність з навичок військово-прикладного мистецтва. Під час святкування Дня села на мітингу біля пам’ятника загиблим воїнам учні старших класів брали участь у літературно-музичній композиції «Цей біль у нашім серці навіки…» з покладанням гірлянди пам’яті. Вчитель образотворчого мистецтваЛучко П.М. з учнями 5-7кл.оформляли малюнки воїнам АТО, а на уроках трудового навчання з вчителем Тарасенко І.І. робили ляльки-мотанки, класні керівники проводили години спілкування, вчитель історії Ковальов С. А. проводив лінійки «Герої сьогодення», «АТО приклад вірності Україні та героїзму українців». Вчитель Ковальов С.А. систематично проводив тематичні уроки історії України в 10-11 класах за темами: «Історії героїв АТО: Ми боремося за українську землю», «АТО: приклад вірності Україні і героїзму українців» та ін. Бібліотекар Нефьодова Н.П.. постійно оновлює виставку-панораму, присвячену пам’яті воїнів, які брали участь у захисті України під час АТО «Уклін живим, загиблим – слава». Класні керівники проводили виховні години «Навіки в пам’яті народній», «Герої нашої доби». У музеї «Бойової Слави» поновлено стенд учасників бойових дій на сході України під назвою «Герої нашого часу...». 9травня на мітингу біля пам’ятника загиблим воїнам згадали про воїнів-захисників АТО та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, а військовий стрій за участю учнів 9-11 класів під керівництвом вчителя предмету захист Вітчизни Чорного О.О. пройшов з піснею та поклав гірлянду пам’яті до могили воїнів-визволителів. На навчально-польових зборах, що пройшли на базі нашого ліцею, з учнями Нововодолазького району, керівник РМО вчителів предмету «Захист Вітчизни» Чорний О.О. провів бесіду щодо формування в підростаючого покоління патріотичних почуттів, виховання високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигів в ім’я процвітання української держави.

Відповідно до річного плану роботи ліцею, з учнями проводилися такі форми роботи: діяльнісно-практичні групові (свята, загальні лінійки, презентації, літературно-музичні композиції, зустрічі з односельцями), індивідуальні (доручення, творчі завдання, проектна робота, пошукова робота), наочні (оформлення, відвідування ліцейних музеїв «Бойової слави» та «Етнографічного», виставки дитячої творчості, книжкові виставки, випуск стінгазет). Це дало змогу єдністі моральної свідомості та поведінки, єдністі слова і діла, підвищився інтерес учнів до минулого українського народу, а також сприяло розвитку вміння знаходити, аналізувати, оформлювати та презентувати результати пошукових робіт, умінню співпрацювати з іншими, працювати у групі та колективі, згуртувало дитячий колектив. Поряд з цим неоюхідно створити більш сприятливі умови для самореалізації кожної дитини, розвитку творчого потенціалу, щоб кожен учень відчував себе винахідником, «творцем» нових знань.

В ліцеї активно впроваджуєтьсяпрограма «Школа сприяння здоров’я», тому велика увага приділяється пропаганді здорового способу життя. Згіднорічного плану роботи ліцею проводилися різні форми роботи щодо формування навичок культури здорового способу життя та розвитку спорту. Учні ліцею брали участь у районних спортивних змаганнях . Так команда ліцею у районних спортивних змаганнях по стрітболу та волейдолу посіла 1 місця.

На виконання Закону України «Про фізичну культуру і спорт», Комплексної цільової програми «Фізичне виховання – здоров’я нації» у 2018/2019 навчальному році здійснювався оглядовий контроль за організацією спортивно-масової, фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі:

- проведено І етап Малих олімпійських ігор відповідно до Положення про проведення Малих Олімпійських ігор;

- учні ліцею змагалися у змаганнях з шахів;

- здійснювалась реалізація освітньої галузі «Здоров’я і фізична культура у 1-4 класах», викладання предметів «Основи здоров’я» (1-8 класи), «Фізична культура» у 5-11 класах;

- проводились фізкультхвилинки, День здоров’я;

- виконувався план заходів з фізкультурно-оздоровчої роботи та профілактики захворюваності учнів;

- продовжувалась робота в мережі Шкіл сприяння здоров’ю, реалізація шкільної програми «Здоров’я через освіту», проведення поглибленого медогляду учнів;

- забезпечувалась участь учнів у різних змаганнях ліцейних та районних, спортивних змаганнях по стрітболу, волейболу;

«Шкіряний м’яч», «Козацький гарт», «Старти надій» різноманітних спортивних змаганнях, естафетах;

- організовувалось залучення учнів до занять спортом у позаурочний час. У спортивних гуртках (з футболу, цирковий, «Юний шахіст») було охвачено 65% учнів усієї школи.

- проводилась робота щодо оновлення спортивного обладнання, створення умов з безпеки життєдіяльності учнів під час занять.

- Активну участь в житті ліцею бере учнівське самоврядування, яке проводить рейди - перевірки підручників, щоденників, зовнішнього вигляду, класних кімнат. Учні допомагають у організації та проведенні тематичних тижнів, загальних свят, проводять міні-інформаційні хвилинки. На початку навчального року у ліцеї були проведені загальні вибори президента учнівської республіки «Патріот», прем’єр-міністра та 7 міністрів.

- Всі міністерства працюють за затвердженим планом та збираються за графіком. Кожен тиждень проходять невеликі наради, на яких вирішуються поточні питання. Один раз на місяць проводяться засідання міністерств, на яких підбиваються підсумки роботи міністерства та заслухуються пропозиції щодо подальшої роботи. Щопонеділка на загальній лінійці президент учнівської республіки «Патріот» Мкртчян А. підводила підсумок роботи за минулий тиждень та разом із міністрами планували на наступний.

9.Материально-технічна база

Впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій визначено Національною доктриною розвитку освіти, згідно якої робота в ліцеї проводиться за певними напрямками. У 2018-19 навчальному році ліцей було забезпечено 4 ноутбуками, 3 принтерами, 1 проектором і 1 проекційним екраном, 2 ламінаторами. Ком’ютерна техніка в навчальних кабінетах підключена до мережі Інтернет.