ПРО НАШ ЛІЦЕЙ

ОХОЧЕНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

СТАРОВІРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ КРАСНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ



1. Директор закладу Харченко Любов Володимирівна

2. Рік заснування 1951 рік

2. Контингент учнів 113


 

 

3. Мова навчання 1-11 класи – українська

4. Профільність навчання : 10-11 клас - українська філологія

5. Напрямок роботи ліцею:

   науково-теоретична тема: «Використання інноваційних технологій в процесі навчання і виховання учнів».



методична тема: «Реалізація сучасних педагогічних технологій освіти на засадах компетентнісного підходу в контексті положень Нової української школи»



виховна тема: «Формування оптимального мікроклімату учнівського колективу, як засіб створення умов для самореалізації громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості»

 

6. Педагогічний колектив. Творчий потенціал



Всього 16 педпрацівників:

3 педпрацівників мають звання «Старший вчитель»

6 педпрацівників мають вищу кваліфікаційну категорію

2 педпрацівників мають другу кваліфікаційну категорію

5 педпрацівників мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст»

 

8.Досягнення вихованців


У першому семестрі 2023/2024навчального року виховна робота в ліцеї була спрямована на виконання Законів України «Про освіту»,  «Про повну загальну середню освіту», Концепції національного виховання, керуючись Статутом Охоченського ліцею, відповідно річного плану роботи ліцею на 2023/2024 н.р. та іншими нормативними документами відповідно листа МОН України від 10 серпня 2022 р., № 1/9105 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023-2024 н.р.». 

Незважаючи на воєнний стан,  дистанційне навчання, педагогічний колектив використовує онлайн форми виховної роботи з дітьми. Навчальний рік розпочався святом першого дзвоника, де діти в онлайн форматі вітали один одного та радо зустрічали першокласників. 

Найактивнішими були діти  21 вересня, у Міжнародний День Миру. Вони у своїх малюнках, поробках, листах, відеозверненнях бажали Україні миру. В День партизанської слави приходили з батьками до могили партизанки Тані в центрі села, покладали квіти загиблим воїнам. Яскравими святами у ліцеї завжди є День учителя – здобувачі освіти  підготували відео- вітання вчителям, До Дня Захисника  та Захисниці України провели ряд заходів: «Заочна подорож у Запорізьку Січ», виготовляли вітальні листівки «Де козак, там і слава», «Лист солдату», створили відеофільм «Незламні». Урок реквієм - онлайн, присвячений подіям Голодомору 1932-33 р.р., акція «Засвіти свічку пам’яті». Проведено Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі».

 

     Цікавими були заходи до Дня Гідності і Свободи – онлайн-урок, створення відеоролику, флеш-моби. Велика робота пройшла протягом акції «16 днів проти насильства». Класні  керівники та психолог ліцею  провели анкетування серед здобувачів освіти щодо виявлення проявів насильства у сім’ї, а також години спілкування з батьками на тему «Сім’я без насильства!», «Що я знаю про насильство», провели виховні  години «Насильство як соціальне явище», «Я вмію любити і поважати себе та інших». Вчитель правознавства Росляков О.В.  провів тематичні онлайн – заходи, бесіди, «круглі столи», спрямовані на запобігання та протидію насильству в сім’ї  «Щаслива сім’я – без насильства », «Права і обов’язки членів сім’ї», «Запобігання насилля в сім’ї». Велика робота проводиться щодо виховання ціннісного ставлення до природи. Здобувачі освіти  взяли активну участь у конкурсах поробок на тему: «Осіння поробка» (переможниця - Чеботарьова І., учениця 3 класу),  «Новорічна композиція», (переможниця - Карауш А. учениця 5 класу), «Годівничка» (переможець Рябов Д, учень 5 класу)  Дуже багато малюнків нашого ліцею були відправлені на конкурси «Я у безпеці з МВС».

    

 

З метою виховання ціннісного ставлення до праці у ліцеї було проведено Тиждень профорієнтації (листопад), у рамках якого проведені бесіди: «Бджілка мала, та й та працює», «Без труда нема плода», «Де руки та охота, там спориться робота», «Учись себе перемагати» для учнів 1-4-х класів; «Цікавий світ професій» для учнів 8-11-х класів, «Трудовий договір» для  учнів 9-11-х класів, тренінги «Ґендер і світ професій», «Початок професійного самовизначення» для учнів 9-11-х класів.

 

З метою виховання  ціннісного ставлення до мистецтва проводилися конкурси та виставки малюнків «Природа навколо нас»; «Ми за здоровий спосіб життя!», «Ми проти насильства». Театралізовані онлайн вистави «Святий Миколай», новорічні свята для учнів 1-4 класів « Новий рік на поріг», для учнів 5-10 класів «Новорічний карнавал».

 

З метою вшанування світлої пам'яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України,  у ліцеї проводиться  щоденно о 9 годині загальнонаціональна хвилина мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. 

 

З метою недопущення випадків травмування дітей від ВНП  щодня,  на першому уроці, вчителі проводять з дітьми роз’яснювальну роботу щодо правил поводження під час виявлення підозрілих та вибухонебезпечних предметів, а також про дії при повітряній тривозі.

 

Ліцей є опорною з громадянської освіти та виховання, музейної педагогіки та краєзнавства. Учням ліцею прищеплюється повага до національної символіки, любов до рідного краю. У кожному класі та у ліцеї створені куточки державної символіки, проведено перший урок патріотичної тематики. 

 

Учні ліцею активно брали участь у шкільних та районних конкурсах: «Ораторське мистецтво» (Клочко Ігор ,11 кл. став переможцем І та ІІ етапів). «Конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика»: Карауш  Анастасія, учениця  5 класу – І м, Нефьодова Анна, учениця 8 класу-І м., Ісаєва Анастасія ,учениця 4 класу – 3 м, Чеботарьова Ірина, учениця 3 класу- ІІІ м, Китнюх Анна, учениця 3 класу- ІІІ м., Коваленко Микита, учень 7 класу -І м.; Рильцев Артем, учень 11 класу-Ім.  Вони стали переможцями районного етапу та  учасниками ІІІ (обласного ) етапу.

 В конкурсі ім. Т.Г.Шевченка» Коваленко Микита, учень 7 класу посів І місце в районному етапі та став учасником ІІІ (обласного) етапу.   

ІІ етап районних Всеукраїнських олімпіад з предметів

Кращі результати : Коваленко Микита- 7кл, (районна олімпіада з математики – 3 м., Буденна Вероніка – 8кл,(районна олімпіада з математики – 3 м., Нефьодова Анна-8кл,(районна олімпіада з англійської мови-3 м., районна олімпіада з української мови 3 м.), Волобуєва Кіра-11 кл,(районна олімпіада з англійської мови- 3м.) 

Чеботарьова Ірина -учениця 3 кл., учасниця Всеукраїнського конкурсу есе «Війна за СВІЙ шлях», учасниця дитячого творчого конкурсу «Моя Україна: вільна, нескорена, незалежна», Конкурс «Олімпіс 2023» — Осiння сесія»: українська мова, інформатика, природознавство, англійська – диплом І ступеня, математика – диплом ІІ ступеня

Китнюх Анна - Міжнародний конкурсу з української мови імені Петра Яцика – ІІІ місце, учасниця Всеукраїнського конкурсу есе «Війна за СВІЙ шлях», Конкурс «Олімпіс 2023» - українська мова, англійська мова, інформатика, природознавство – диплом І ступеня, математика – диплом ІІ ступеня.

Лучко Мілана - Конкурс «Олімпіс 2023» - українська мова, англійська мова, інформатика, природознавство – диплом І ступеня, математика – диплом ІІ ступеня.

Вороніна Єлизавета - Конкурс «Олімпіс 2023» - українська мова, англійська мова, інформатика, математика, природознавство – диплом І ступеня



9. Матеріально-технічна база 

 

Впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій визначено Національною доктриною розвитку освіти, згідно якої робота в ліцеї проводиться за певними напрямками. У 2023-24 навчальному році ліцей забезпечений 22 ноутбуками, 8 принтерами, 3 проекторами з інтерактивними функціями і 1 проекційним екраном, 2 ламінаторами. Ком’ютерна техніка в навчальних кабінетах підключена до мережі Інтернет.